Actualitate
Accident rutier grav! Minoră de 3 ani, lovită puternic de o maşină
Un accident rutier grav a avut loc marţi, 24 mai, în jurul orei 07:50, pe strada Lăpuşului din Cluj, soldat cu rănirea unei persoane.
![](https://monitorulcj.ro/documente/stories//2016/05/25/parbrizspart.jpg)
Conform primelor cercetări, un bărbat de 28 de ani din Cluj, în timp ce conducea un autoturism pe strada Lăpuşului, din localitatea de domiciliu, a surprins şi accidentat o minoră de 3 ani, care s-ar fi angajat în traversarea neregulamentară a străzii.
„Accidentul rutier s-a soldat cu rănirea gravă a minorei. În cauză se continuă cercetările pentru stabilirea împrejurărilor exacte în care s-a produs coliziunea”, au declarat reprezentanţii IPJ Cluj.