Actualitate
Cinci răniți într-un accident lângă Mărtinești
La data de 28 iunie, în jurul orei 17:30, pe DN1 E60, pe raza comunei Tureni, în afara localităţii Mărtineşti, s-a produs un accident rutier grav, în urma căruia cinci persoane au fost transportate la spital.
![](https://monitorulcj.ro/documente/stories//2018/06/29/accident-rutier.jpg)
Un bărbat, în vârstă de 37 de ani, din judeţul Harghita, aflat la volanul unui autovehicul oprit pe partea dreaptă a drumului, în afara părţii carosabile a sensului de mers Turda spre Cluj-Napoca, s-a pus în mişcare efectuând un viraj la stânga pentru a întoarce şi nu a acordat prioritate de trecere unui autoturism care circula pe banda a doua, dinspre Turda spre Cluj-Napoca, intrând în coliziune cu acesta.
Accidentul s-a soldat cu rănirea gravă a conducătorului auto în vârstă de 37 de ani şi rănirea uşoară a trei pasageri din acelaşi autovehicul. De asemenea, conducătorul celuilalt autovehicul implicat a fost rănit uşor.
Poliţiştii continuă cercetările pentru stabilirea circumstanţelor exacte în care s-a produs accidentul.