Actualitate
Scandal pe strada Dunării. Poliţiştii au intervenit de urgenţă
Poliţiştii clujeni au reţinut pentru 24 de ore un bărbat, după ce acesta ar fi tulburat ordinea şi liniştea publică.
![](https://monitorulcj.ro/documente/stories//2019/01/24/scandal.jpg)
“Conform verificărilor efectuate, la data de 23 ianuarie, în jurul orei 22:20, bărbatul în vârstă de 54 de ani, din Cluj-Napoca, pe fondul unor neînţelegeri cu un alt bărbat, ar fi tulburat ordinea şi liniştea publică pe strada Dunării, din municipiu. Poliţiştii care s-au deplasat la faţa locului au identificat mai multe persoane, iar pe şase dintre acestea le-au condus la sediul unităţii de poliţie pentru lămurirea şi stabilirea tuturor circumstanţelor în care s-a produs incidentul. În baza probatoriului administrat, bărbatul în vârstă de 54 de ani a fost reţinut pentru 24 de ore de către poliţişti”, transmite IPJ Cluj.
Cercetările sunt continuate pentru stabilirea tuturor persoanelor implicate şi tragerea acestora la răspundere penală.