Actualitate
Accident „cu greutate” pe raza comunei Poieni
Un accident rutier a avut loc, vineri după-masă, pe raza localității Bologa, județul Cluj.
![](https://monitorulcj.ro/documente/stories//2019/06/21/bologatir.jpg)
Din primele informații reiese faptul că șoferul unui camion de mare tonaj, pe fondul neadaptării vitezei la condițiile de drum, ar fi pierdut controlul volanului, părăsind carosabilul umed. Totul s-ar fi petrecut în apropierea Carierei Morlaca.
Potrivit primelor informații furnizate de IPJ Cluj, traficul a fost blocat pe DN 1 E60 km537+600m, o macara încercând să repună pe drum mastodontul ieșit în decor. Din fericire, nu au fost înregistrate victime.