Actualitate
Se întâmplă la Mociu: un cuplu a făcut o „tumbă” cu mașina și a scăpat nevătămat!
Un accident rutier a avut loc, duminică seară, pe raza localității clujene Mociu.
![Se întâmplă la Mociu: un cuplu a făcut o „tumbă” cu mașina și a scăpat fără vreo zgârietură!, sursă foto: Arhivă](https://monitorulcj.ro/documente/stories//2019/12/09/masina-rasturnata.jpg)
Potrivit IPJ Cluj, o femeie de 36 de ani, din comuna Florești, pe fondul neadaptării vitezei la condițiile meteo, a pierdut controlul volanului mașinii pe care o conducea, răsturnându-se.
Pompierii alertați în urma evenimentului rutier au găsit mașina avariată, însă pe roțile ei, iar ocupanții – un bărbat și o femeie, soț și soție – au refuzat consultul medical, nefiind răniți.