Actualitate
VIRAL. Aşa arată o amendă scrisă de un “doctor” poliţist clujean de la Rutieră!
Polițiștii clujeni au publicat pe Facebook o copie după o amendă dată de un om al legii de la Rutieră, făcând glume pe seama scrisul de ”doctor” al acestuia.
![](https://monitorulcj.ro/documente/stories//2020/01/23/amenda.jpg)
“Câți dintre voi mai scriu de mână? Vă întrebăm asta pentru că azi, 23 ianuarie, se sărbătorește la nivel mondial Ziua scrisului de mână. A fost instituită cu scopul de a ne aminti de frumuseţea şi unicitatea scrisului de mână.
PS1: Avem și noi «doctorii» noștri! În caz că nu ați deslușit scrisul colegului nostru, vă spunem doar atât: nu circulați pe banda destinată mijloacelor de transport în comun
PS2: Mai jos este prezentat scrisul de mână în condiții de trafic aglomerat, cu precipitații, specific sezonului rece. De altfel, colegul nostru scrie frumos”, este mesajul care însoţeşte amenda.