Actualitate
ȘCOALĂ ÎNCHISĂ din cauza cazurilor de GRIPĂ
Suspendarea parţială sau integrală a cursurilor în mai multe unităţi de învăţământ din ţară din cauza gripei afectează, în prezent, 3.466 de elevi.
![](https://monitorulcj.ro/documente/stories//2020/02/03/scoala-inchisa.jpg)
Potrivit Ministerului Educaţiei şi Cercetării, această cifră nu reprezintă numărul copiilor bolnavi.
Sunt vizate unităţi şcolare din 8 judeţe şi municipiul Bucureşti. Astfel, în judeţul Cluj - o unitate de învăţământ închisă parţial, în judeţul Argeş o unitate de învăţământ este închisă integral, în Bucureşti - 23 de unităţi de învăţământ cursurile sunt suspendate închise parţial, în judeţul Giurgiu - o unitate de învăţământ închisă integral, în judeţul Iaşi sunt două unităţi de învăţământ închise parţial, în Ilfov - o unitate de învăţământ închisă parţial, în Neamţ - o unitate de învăţământ închisă integral, în judeţul Olt - o unitate de învăţământ închisă parţial, în judeţul Sibiu - o unitate de învăţământ închisă parţial.