Actualitate
Un tânăr de 19 ani, autorul depășirilor ilegale în Făget. Polițiștii i-au suspendat dreptul de a conduce
Polițiștii clujeni l-au identificat pe șoferul care a depășit ilegal în zona Făget și a pus în pericol viața mai multor participanți la trafic.
![Un tânăr de 19 ani a rămas fără carnet, după ce a depășit ilegal în Făget. FOTO: Captură de ecran](https://monitorulcj.ro/documente/stories//2022/05/14/627f9858bea2e_un-sofer-de-18-ani-autorul-depasirilor-sinucigase-din-faget.jpeg)
Un tânăr de 19 ani este șoferul care a fost la un pas să producă două tragedii zilele trecute în zona Făget.
Șoferul inconștient a fost sancționat contravențional cu amendă în valoare de 870 de lei, fiindu-i totodată suspendat dreptul de a conduce autovehicule pe o perioadă de 60 de zile.
Conducătorul autoturismului a fost la un pas să intre în două mașini în care se aflau copii.
„Astfel de șoferi pun zilnic viața motocicliștilor in pericol iar pentru mai mulți colegi, aceasta a fost ultima imagine văzută...o mașină pe contrasens. De data aceasta, două mașini în care se aflau și copii, au evitat la limită să fie spulberate , în zona Făget pe direcția Sf. Ion - Mănăștur”, arată cei de la Comunitatea Moto Cluj – Asociația CMC, pe pagina de Facebook.
CITEȘTE ȘI: