Electric Castle
Electric Castle și-a lansat propria colecție de haine, realizate de studenți
Electric Castle marchează o nouă premieră pe piața evenimentelor din România, devenind primul festival care îți lansează propria colecție de fashion.
![sursa fotoFacebook Electric Castle](https://monitorulcj.ro/documente/stories//2022/05/31/6295bd144c0ae_electric.jpg)
Proiectul a fost gândit pentru a da șansa studenților Universității de Arte și Design din Cluj să aibă acces la întreg procesul de dezvoltare și lansare a unei linii de fashion, iar rezultatul a fost primit cu foarte mult entuziasm de publicul prezent la Romanian Fashion Week, potrivit Rador.
![](https://monitorulcj.ro/storage//90623/google-news.jpg)
Piesele colecției vor putea fi admirate și achiziționate în standul special din ediția a 8-a a Electric Castle, ce va avea loc între 13 și 17 iulie, pe domeniul Bánffy din Bonțida.
CITEȘTE ȘI: