Național
Tragedie în Vinerea Mare. Un bărbat a murit în casa cuprinsă de flăcări
Un bărbat din oraşul Tulcea a murit în Vinerea Mare, în urma unui incendiu care a izbucnit în locuinţa în care se afla.
![Pompieri în acțiune/ Foto: depositphotos.com](https://monitorulcj.ro/documente/stories//2023/04/15/643a400a40e0b_63f49a7e9c2ae_639b4cd0f28f7_Depositphotos-pompieri.jpg)
Un bărbat din oraşul Tulcea a murit, vineri după-amiază, în urma unui incendiu care a izbucnit în locuinţa în care se afla, cel mai probabil din cauza unui aparat electric de încălzit lăsat nesupravegheat.
Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă (ISU) Delta a anunţat că pentru a stinge flăcările apărute la casă a intervenit cu trei echipaje de salvatori ai Detaşamentului de Pompieri din municipiu, cu două autospeciale de stingere şi o autospecială de salvare de la înălţime.
„Ajunşi la locul intervenţiei, salvatorii au procedat pentru localizarea incendiului, iar o echipă de pompieri a pătruns în locuinţă pentru recunoaştere şi salvare. În interior, a fost găsită o victimă, de sex masculin, surprinsă de flăcări. Echipajele Serviciului de Ambulanţă prezente la faţa locului i-au acordat primul ajutor medical, dar din păcate victima nu a răspuns manevrelor de resuscitare”, a precizat ISU Delta.
Primele cercetări au arătat că flăcările au apărut din cauză că un aparat electric de încălzit a fost lăsat nesupravegheat.
Citiți monitorulcj.ro și pe Google News
Foto: depositphotos.com
CITEȘTE ȘI: