Politică
UNPR Cluj-Napoca a trecut la PMP
Se apropie alegerile, astfel că politicienii – în goana lor după funcții- se grăbesc să treacă dintr-o barcă în alta. După plecarea liberalilor de la organizația Mihai Viteazu, și organizația municipală a UNPR a decis să plece și să se alăture unui alt partid, mai exact Partidului Mișcarea Populară (PMP).
![Mirel Tâgorean](https://monitorulcj.ro/documente/stories//2016/04/05/mirel.jpg)
În perioada următoare, aproximativ 20 de organizații din județ UNPR urmează să se alăture PMP.
Mirel Tâgorean, consilier local, fost președinte al UNPR Cluj-Napoca, (care inițial a făcut parte din PPDD) a explicat că membrii organizației municipale au plecat pentru că nu se mai regăsesc în acest partid. Este vorba de aproximativ 500 de membri.
“Deocamdată a plecat organizația municipală, dar vor pleca și alte organizații, ni se vor alătura și alți membri. Nu ne mai regăsim în UNPR, multe din ideile noastre regăsindu-se în PMP”, a declarat Mirel Tâgorean, consilier local, fost președinte al UNPR Cluj-Napoca.