Politică
Mihai Goţiu (USR): Am votat pentru încrederea că se poate schimba această ţară
Senatorul USR Mihai Goţiu, vicepreşedintele Senatului, a declarat că a votat, duminică, pentru schimbări în ţară şi în politica din România.
![](https://monitorulcj.ro/documente/stories//2019/05/26/goitiu.jpg)
"Am votat pentru încrederea că se poate schimba această ţară, că se poate schimba politica din România, că putem trimite la Bruxelles oameni competenţi, care sunt profesionişti înainte de a intra în politică şi care au demonstrat că pot face treabă bună şi pot ajuta la atragerea fondurilor europene. Am votat şi la referendum, pentru a da un semnal clar că cetăţenii României susţin Justiţia, luptă împotriva abuzurilor şi a tuturor atacurilor din ultimii ani la adresa Justiţiei", a spus Mihai Goţiu, la ieşirea din secţia de votare nr. 45 din Cluj-Napoca.
În judeţul Cluj sunt deschise 664 de secţii de votare şi sunt aşteptate la urne 609.340 de persoane.