Handbalistele au învins la București

<p />„U“ Jolidon a câștigat duminică seara meciul din deplasare cu CSM Bucuresti, cu scorul de 31-28, la pauză 14-15.

În urma acestei victorii, vicecampioanele sunt pe locul 5 în Liga Națională, cu 23 de puncte, la egalitate cu locul 3 si 4. Pentru echipa clujeană au marcat: Mihaela Tivadar 7 g, Florina Chintoan și Magdalena Paraschiv câte 5 g, Laura Oltean, Mihaela Ani-Senocico și Clara Vădineanu câte 4 g și Nicoleta Dincă 2 g. „După o repriză destul de modestă, fetele au ieșit de la vestiare mult mai motivate și au dat dovadă că merită să fie pe primele locuri. Felicit întreaga echipă pentru repriza a doua a jocului“, a declarat Gheorghe Covaciu, antrenorul vicecampioanelor. Vineri, 9 martie, „U“ Jolidon va primi vizita echipei ASC Corona Brașov, într-un meci cadrul etapei a 19-a a Ligii Naționale.