CFR Cluj, remiză în meciul contra FCSB. Moment de reculgere în memoria lui Gheorghe Mulțescu. VIDEO

CFR Cluj a remizat în meciul contra echipei FCSB, în etapa cu numărul 9 din SuperLigă, cu scorul de 2-2 (1-0).

CFR Cluj în meciul cu FCSB | Foto: Mădălina Ivan - monitorulcj.ro CFR Cluj în meciul cu FCSB | Foto: Mădălina Ivan - monitorulcj.ro

CFR Cluj a jucat duminică, 15 septembrie, contra echipei FCSB, în etapa a 9-a din SuperLiga.

CFR Cluj și FCSB au fiecare câte o restanță în campionat în urma parcursului din preliminariile cupelor europene. Trupa pregătită de Dan Petrescu s-a descurcat mai bine în întrecerea internă „Feroviarii” ocupă locul 6 în clasament cu 13 puncte, în timp ce roș-albaștrii se află abia pe poziția a 12-a, la 5 „lungimi” distanță de CFR Cluj.

Înainte de începutul patidei s-a ținut un moment de reculegere pentru antrenorul Gheorghe Mulțescu.

În minutul 36 Louis Munteanu a deschis scorul în Gruia și ajunge la a treia reușită în tricoul echipei din Gruia. Atacantul a reușit să reia din prima o minge centrată în careu de Simao. Dawa a încercat să-l oprească pe Munteanu, dar fără succes.

Scorul la pauză a fost 1-0 pentru CFR Cluj.

Repriza secundă a început foarte bine pentru echipa din Gruia care a marcat cel de al doilea gol în minutul 49.

O greșală a defensivei a oferit cadou mingea lui Alexandru Baluta (FCSB), care își pastrează calmul și marchează primul gol pentru bucureșteni.

Chiar dacă meciul părea câștigat de echipa din Gruia, Joyskim Dawa a şutat mingea recuperată în colţul stâng de jos al porţii după ce a făcut o preluare în interiorul careului.

Partida s-a terminat 2-2 pentru CFR Cluj.

Citiți monitorulcj.ro și pe Google News

CFR Cluj, nou obiectiv înainte de meciul cu FCSB. Dan Petrescu: „Sper să nu mai plece nimeni”

Daniel Bîrligea nu are voie să joace în meciul CFR Cluj-FCSB: „Vreau ca FCSB să bată”