CFR Cluj, victorie în meciul amical contra Unirea Ungheni

Echipa de fotbal CFR Cluj a învins formația de ligă secundă Unirea Ungheni cu scorul de 2-0 (1-0).

Echipa de fotbal CFR Cluj a învins formația de ligă secundă Unirea Ungheni cu scorul de 2-0 (1-0) | Foto: cfrclujofficial - Instagram Echipa de fotbal CFR Cluj a învins formația de ligă secundă Unirea Ungheni cu scorul de 2-0 (1-0) | Foto: cfrclujofficial - Instagram

Echipa de fotbal CFR Cluj a învins formația de ligă secundă Unirea Ungheni cu scorul de 2-0 (1-0), sâmbătă, într-un meci amical.

În minutul 34, după un corner executat de Ciprian Deac, Leo Bolgado a marcat cu o lovitură de cap, potrivit paginii de Facebook a clubului din Gruia. În minutul 74, Aussi a centrat în careu, Serebe a deviat pentru Mohammed Kamara, care a înscris cu un şut din interiorul careului.

Antrenorul Dan Petrescu a început cu Hindrich - Camora (căpitan), M. Ilie, Bolgado, Simao - K. Keita, D. Djokovic, Fică - Korenica, Michael, Deac.

În a doua repriză au început: Gal - Peteleu, Boben, Graovac, Iacob - Artean, Ad. Păun, Filip - Mensah, Serebe, Kamara. Au mai evoluat Aussi,

Citiți monitorulcj.ro și pe Google News

Programul etapelor a 14-a și a 15-a din Superligă. Când joacă „U” Cluj și CFR Cluj.

Jucătorul CFR Cluj Mohammed Kamara, suspendat de FRF pentru incidentul de la partida cu Poli Iași