Economie
Viitorii electricieni clujeni, susținuți cu burse în valoare de 500 de lei de către Electrica
![](https://monitorulcj.ro/documente/stories//2019/09/09/afis.jpg)
Reprezentanții Societății de Distribuție a Energiei Electrice Transilvania Nord împreună cu cei ai Societății Energetice Electrica S.A. au participat la deschiderea anului școlar la Colegiul Tehnic Energetic din Cluj-Napoca, pentru a susține și a ura bun venit elevilor din clasa profesională în sistem dual (specializarea electrician), înființată în cadrul parteneriatului dintre SDEE Transilvania Nord, Primăria Cluj-Napoca și Colegiul Energetic.