Jucătoarea de tenis Gabriela Ruse s-a calificat în sferturile de finală ale turneului WTA 250 de la Rouen (Franța), dotat cu premii totale de 239.212 euro.
Pentru al doilea an consecutiv, U-Banca Transilvania ajunge în sferturile de finală ale BKT EuroCup. Clujenii joacă miercuri, 12 martie, contra Valencia Basket.
U-Banca Transilvania a învins-o pe BC Wolves Vilnius cu scorul de 100-99, la capătul unui duel care a necesitat nu mai puțin de două reprize de prelungiri!
Turneul final al Cupei României la baschet masculin va avea loc între 12 și 16 februarie 2025, la Oradea Arena, și va aduna cele mai bune echipe din țară. U-BT Cluj joacă în sferturile de finală cu CSO Voluntari.
CFR Cluj a câștigat grupa și s-a calificat în sferturile Cupei României în urma partidei disputate cu Rapid București (2-0). „Era unul dintre obiectivele noastre. Știam că avem nevoie de victorie”, spune antrenorul secund al „feroviarilor”, Laurențiu Rus.