Actualitate
Un bărbat se zbate între viaţă şi moarte după ce a fost lovit de o autoutilitară
Accidentul rutier a avut loc în localitatea Frata din judeţul Cluj. Şoferul unei autoutilitare a efectuat o manevră de mers înapoi şi a acroşat un bărbat de 65 de ani. Victima este GRAV rănită şi se află la spital.
![](https://monitorulcj.ro/documente/stories//2014/03/15/politie.jpg)
Un apel către serviciul de urgenţă 112 anunţa vineri că un bărbat are nevoie urgent de ajutor medical după ce a fost victima unui accident rutier.
Medicii ajunşi la faţa locului au constat că este vorba despre un bărbat de 65 de ani care se află în stare gravă. Acesta a fost lovit de o autoutilitară în timp ce şoferul acesteia făcea o manevră de dat cu spatele.
"Un bărbat de 61 ani din localitatea Frata, judeţul Cluj, în timp ce conducea o autoutilitară prin localitatea Boteni, judeţul Cluj, la efectuarea unei manevre de mers înapoi fără a se asigura corespunzător, a acroşat şi accidentat grav un bărbat de 65 ani, care, în calitate de pieton, se deplasa pe partea carosabilă (pietonul se afla sub influenţa băuturilor alcoolice având o îmbibaţie alcoolică de 0,90 mg/l. alcool pur în aerul expirat)", transmit reprezentanţii Inspectoratului Judeţean de Poliţie Cluj.
Poliţiştii efectuează verificări în vederea stabilirii tuturor împrejurărilor în care s-a produs accidentul şi luarea măsurilor legale ce se impun.