Actualitate
Maşina rostogolită de două ori, într-un accident rutier grav
Un accident de circulaţie grav a avut loc marţi, 10 martie, la intrare în localitatea Jucu din judeţul Cluj.
![sursa foto: www.dejeanul.ro](https://monitorulcj.ro/documente/stories//2015/03/10/masina.jpg)
Potrivit martorilor, şoferul a pierdut controlul volanului, moment în care a intrat pe contrasens, a părăsit partea carosabilă şi s-a izbit violent de o bornă kilometrică, relatează Dejeanul.ro.
Din cauza vitezei, borna a fost smulă din pământ, iar autoturismul s-a dat peste cap de două ori. În urma impactului, pasagerul din dreapta, soţia şoferului, a rămas încarcerată.