Actualitate
Accident rutier grav pe Bulevardul Muncii! Un șofer beat a intrat pe contrasens. Două persoane, rănite grav
Un accident rutier a avut loc vineri, 19 iunie, pe Bulevardul Muncii, produs pe fondul consumului de alcool şi al neadaptării vitezei la condiţiile de trafic. Două persoane au fost rănite.
![](https://monitorulcj.ro/documente/stories//2015/06/20/kentucky-car-accident-2.jpg)
La data de 19 iunie, în jurul orei 23:30, pe Bulevardul Muncii, din Cluj-Napoca, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea gravă a două persoane.
Un bărbat de 38 de ani, din Cluj-Napoca, în timp ce conducea un autoturism pe Bulevardul Muncii, pe fondul consumului de alcool şi al neadaptării vitezei la condiţiile de trafic, a pierdut controlul asupra direcţiei de deplasare. Astfel, a intrat în coliziune cu scuarul din beton care separă sensurile de mers şi cu un stâlp.
Din accident a rezultat rănirea gravă a conducătorului auto, precum şi a unui bărbat de 30 de ani, pasager în autoturism.
„Poliţiştii continuă cercetările pentru stabilirea tuturor împrejurărilor în care s-a produs accidentul rutier, precum şi pentru luarea măsurilor legale”, au declarat reprezentanții IPJ Cluj.