Actualitate
ACCIDENT cu TREI MAȘINI IMPLICATE, în Urișor
Un accident de circulație s-a produs sâmbătă seară, în jurul orei 21:20, pe DN1C, la ieșire din Dej spre Baia Mare, pe raza localității clujene Urișor.
![ACCIDENT cu TREI MAȘINI IMPLICATE, în Urișor sursa foto dej24.ro](https://monitorulcj.ro/documente/stories//2017/08/20/accident.jpg)
Potrivit dej24.ro, în accidentul rutier din Urișor au fost implicate trei autoturisme. La fața locului au intervenit pompierii din cadrul Detașamentului de Pompieri Dej cu o autospecială de descarcerare, două ambulanțe, dar și polițiștii.
O femeie și doi bărbați au fost răniți și au avut nevoie de îngrijiri medicale. Cu toții au suferit traumatisme cranio-cerebrale, iar la femeie există și suspiciunea unei fracturi de gambă. Victimele au fost transportate la Spitalul Municipal Dej pentru investigații suplimentare. Din fericire, viața lor nu e pusă în pericol.
Circulația rutieră s-a desfășurat cu dificultate până când polițiștii criminaliști au efectuat măsurători la fața locului.
Poliţiştii au demarat o anchetă în acest caz și urmează să stabilească circumstanțele exacte în care s-a produs accidentul rutier de pe DN1C.