Actualitate
Cum a salvat centura de siguranță viața unui copil din Cluj. VIDEO
Un clujean a prezentat pe internet cât de important este ca un copil să fie transportat regulamentar și să fie asigurat cu centura de siguranță.
![Cum a salvat centura de siguranță viața unui copil din Cluj. VIDEO](https://monitorulcj.ro/documente/stories//2021/11/23/619cfc2250931_copil-salvat-de-scaunul-special-pentru-minori.jpg)
Un clujean a postat pe un grup de trafic modul în care centura de siguranță și scaunul de copil l-a ferit pe fiul său de un impact puternic. Șoferul a fost nevoit să frâneze brusc din cauza unui alt conducător auto care nu s-a asigurat, iar acest lucru a produs o mișcare bruscă. Vezi mai jos cele două momente.
În imaginile filmate se poate observa cum micuțul pasager se clatină puțin, dar fără să fie rănit, în ciuda faptului că frâna a fost una destul de bruscă.
CITEȘTE ȘI: