Actualitate
Incendiu la o casă din Cluj-Napoca. Două persoane au avut nevoie de îngrijiri medicale
Pompierii au intervenit miercuri, 8 decembrie, pentru stingerea unui incendiu izbucnit la o casă de pe strada Suceava din Cluj-Napoca.
![Incendiu la o casă din Cluj-Napoca. Două persoane au avut nevoie de îngrijiri medicale](https://monitorulcj.ro/documente/stories//2021/12/08/61b0c1df4f29f_pompieri.jpg)
UPDATE ORA 17:39
Potrivit reprezentanților ISU Cluj, cauza probabilă a izbucnirii incendiului a fost efectul termic al curentului electric.
Știrea inițială
Două persoane au avut nevoie de îngrijiri medicale. Potrivit pompierilor, pentru stingerea focului au intervenit Detașamentul1 Cluj-Napoca cu 3 autospeciale.
„În jurul orei 15.40, ISU Cluj a fost alertat prin apel SNAU 112 pentru a interveni la stingerea unui incendiu care se manifesta la o casă pe str. Suceava din Cluj-Napoca. Intervine Det.1 Cluj Napoca cu 3 Autospeciale de stingere și a fost solicitată o ambulanță SAJ pentru asistență medicală pentru 2 persoane. În momentul de fata, incendiul este localizat și se lucrează pentru stingere”, au transmis reprezentanții ISU Cluj.