Politică
Pe cine susţine PSD Cluj la Congresul de sâmbătă?
Delegaţii PSD Cluj la Congresul de sâmbătă al partidului îi vor susţine, pentru funcţiile pentru care o să candideze, pe Liviu Dragnea, Viorica Dăncilă şi Marian Neacşu, urmând să anunţe în cadrul manifestării şi numele celorlalţi candidaţi susţinuţi pentru funcţiile de vicepreşedinţi regionali.
![](https://monitorulcj.ro/documente/stories//2018/03/08/siglapsd.jpg)
"La Congres veţi vedea ce candidaţi vom avea, vota şi susţine", a declarat, joi, potrivit Agerpres, preşedintele PSD Cluj, deputatul Horia Nasra, care a adăugat că "îi susţinem pe Liviu Dragnea, Marian Neacşu şi Viorica Dăncilă", pentru funcţiile la care candidează.
Horia Nasra a mai spus că PSD Cluj susţine modificarea Statutului partidului, adăugând că "ideea cu opt femei în funcţiile de vicepreşedinţi este "un cadou frumos de 8 martie, o idee europeană generoasă".
Potrivit acestuia, PSD Cluj va avea la congres 63 de delegaţi.