Ce meci, ce scor! Victorie zdrobitoare pentru U-BT Cluj pe Oradea Arena în cel de-al patrulea meci al finalei Ligii Naționale.

U-BT Cluj s-a impus într-o manieră autoritară în al patrulea meci al finalei Ligii Naționale cu CSU CSM Oradea, pe Oradea Arena, scor 80-108.

Ce meci, ce scor! Victorie zdrobitoare pentru U-BT Cluj pe Oradea Arena în cel de-al patrulea meci al finalei Ligii Naționale. Sursă foto: Facebook. U-BT Cluj Ce meci, ce scor! Victorie zdrobitoare pentru U-BT Cluj pe Oradea Arena în cel de-al patrulea meci al finalei Ligii Naționale. Sursă foto: Facebook. U-BT Cluj

U-BT Cluj s-a impus într-o manieră autoritară în al patrulea meci al finalei Ligii Naționale cu CSU CSM Oradea, pe Oradea Arena.

Baschetbaliștii clujeni au condus-o în permanență pe CSM CSU Oradea, astfel că la final tabela a indicat 80-108 . Cele două formații se vor reîntâlni pe 23 mai, de la ora 19:00, pe BTarena, în al cincilea meci al finalei Ligii Naționale.

U-BT Cluj a câștigat primul sfert cu 31-13, iar al doilea sfert cu 27 la 15. Al treilea sfert, cele două echipe de baschet au remizat, 30-30. În al patrulea sfert, Oradea a câștigat cu 22-20.

Atmosferă incendiară pe BT Arena! U BT Cluj a câștigat al doilea meci în finala Ligii Naționale.