Sărbătoare în Gruia! CFR Cluj a câștigat prima manșă a „dublei” cu Pafos din play-off-ul Conference League.

CFR Cluj a jucat joi seară contra echipei Pafos în prima manșă a „dublei” cu clubul de fotbal din Cipru din play-off-ul Conference League, scor 1-0 (1-0).

Victorie pentru CFR Cluj | Foto: monitorulcj.ro Victorie pentru CFR Cluj | Foto: monitorulcj.ro

CFR Cluj a jucat joi seară, 22 august, contra Pafos în prima manșă a „dublei” cu clubul de fotbal din Cipru din play-off-ul Conference League.

Echipa din Gruia a trecut în turul doi de rivalii de la Neman Grodno, scor 5-0 la general, dar și de israelienii de la Maccabi Petach Tikva, scor 2-0 la general.

CFR Cluj a făcut show în Gruia deși au rămas 10 jucători

Clujenii au deschis scorul în minutul 16 în urma reușitei spectaculoase a lui Korenica, cu un șut perfect plasat, de la marginea careului.

Continuă schimbările la CFR Cluj! Karlo Muhar a fost transferat definitiv la o echipă din Arabia Saudită.

Ciprian Deac a primit cartonaș roșu înainte de finalul primei reprize. Arbitrul a fost chemat pentru a revedea faza în care jucătorul ardelenilor îl lovește pe Correia, fără minge, și decide să-l elimine.

Prima repriză s-a terminat 1-0 pentru CFR Cluj.

Pafos avea șanse să egaleze scorul în minutul 48, însă Anderson a ratat la distanță mică poarta.

Meciul s-a terminat 1-0 pentru CFR Cluj.

Câștigătoarea „dublei” dintre CFR Cluj și Pafos va ajunge în faza ligii Conference League, competiție care își schimbă complet formatul, precum Champions League și Europa League.

Programul etapei a 8-a din Superliga. Când joacă „U” și CFR Cluj.

Damjan Djokovic revine în Gruia! CFR Cluj: „Ne bucurăm că ești din nou în mijlocul familiei”.