Sport
U-BT caută o nouă victorie în campionat. Antrenorul Mihai Silvășan: „Mergem să câștigăm”
U-BT Cluj-Napoca joacă, sâmbătă, 29 martie, contra echipei CSM Târgu Mureș, în Liga Națională de baschet. Jucătorii lui Mihai Silvășan caută o nouă victorie.

U-BT Cluj joacă sâmbătă, 29 martie 2025, un nou meci în campionat. Clujenii vor întâlni echipa CSM Târgu Mureș, într-un joc programat la ora 18:00.
Jucătorii lui Mihai Silvășan caută un nou succes și pornesc cu prima șansă în fața mureșenilor. În etapa precedentă, formația clujeană a depășit-o pe CSM Corona Brașov, ajungând la 19 victorii și 5 înfrângeri. U-Banca Transilvania are același bilanț cu CS Vâlcea 1924 Râmnicu Vâlcea și se află la două puncte distanță de CSM CSU Oradea.
CSM Târgu Mureș este una dintre echipele care pot produce surprize, chiar dacă se situează pe locul 10. Gruparea pregătită de către Peter Farago a acumulat 11 rezultate pozitive și 13 eșecuri. Mureșenii au pierdut trei jocuri la rând, ultimul într-o manieră surprinzătoare împotriva Stelei, scor 103-80.
„Mergem la Mureș să câștigăm, nu e o sală ușoară, probabil va fi plină la meciul cu noi. Vrem să continuăm săptămâna bună pe care am avut-o. Obiectivul nostru este să fim concentrați și să jucăm un baschet de calitate, pentru a obține o victorie. Hankins este în continuare accidentat, va lipsi aproximativ două săptămâni, dar în acest meci va reveni Deshawn Stephens”, a declarat Mihai Silvășan, antrenorul U-BT Cluj, citat de u-bt.ro
Citiți monitorulcj.ro și pe Google News
CITEȘTE ȘI: