Ştiri din Transilvania
Frank-Walter Steinmeier și Klaus Iohannis, doi președinți la pas prin Sibiu
Președintele Germaniei, Frank-Walter Steinmeier, a vizitat Sibiul miercuri, 25 mai.
![Președintele Germaniei și președintele României, împreună la Sibiu / Foto: mesageruldesibiu.ro](https://monitorulcj.ro/documente/stories//2023/05/25/646f575ad606a_presedinti.jpeg)
Președintele geman se află într-o vizită oficială în România, la invitația omologului său Klaus Iohannis. Vizita a început la București ieri, 24 mai, și a continuat astăzi, 25 mai, cu Sibiul, unde Frank-Walter Steinmeier este cetățean de onoare din anul 2015, scrie mesageruldesibiu.ro.
Citește întreaga știre pe mesageruldesibiu.ro.
CITEȘTE ȘI: