Ştiri din Transilvania
Doi bărbați în stare gravă după ce au căzut cu ATV-ul. Accidentul s-a produs pe un drum forestier
Un echipaj SMURD a intervenit în zona localităţii Lotrioara, pe un drum forestier montan, să acorde primul ajutor, după ce doi bărbaţi au căzut cu un ATV şi s-au accidentat, a anunţat, marţi, ISU Sibiu.
![Persoană rănită, în ambulanță/ Foto: depositphotos.com](https://monitorulcj.ro/documente/stories//2023/08/15/64db8657e1120_64bd2afcea968_64006254c7d59_63874471df135_Depositphotos_432940638_S.jpg)
Doi bărbați au fost transportați în stare gravă la Unitatea de Primiri Urgențe Sibiu după ce s-au răsturnat cu ATV-ul pe un drum forestier, scrie mesageruldesibiu.ro
Un echipaj SMURD a intervenit în zona localităţii Lotrioara, pe un drum forestier montan, să acorde primul ajutor, după ce doi bărbaţi au căzut cu un ATV şi s-au accidentat, a anunţat, marţi, ISU Sibiu.
CITEȘTE ȘI:
Cum s-a produs accidentul înfiorător în care un motociclist din Florești a murit. Bărbatul a decedat în urma impactului
La faţa locului au mai intervenit un echipaj SAJ şi unul Salvamont. Echipajul SMURD a preluat unul dintre bărbaţi, în vârstă de 54 de ani, cu multiple traumatisme.
Celălalt bărbat, în vârstă de 30 de ani, a fost preluat de echipajul SAJ, el având traumatism cranio-cerebral. Pacienţii au fost transportaţi de urgenţă la UPU Sibiu.
Citiți monitorulcj.ro și pe Google News
Foto: depositphotos.com
CITEȘTE ȘI: