Tânăra de 20 de ani, electrocutată sâmbătă dimineața după ce s-a urcat pe un tren din Gara Cluj-Napoca, a suferit arsuri grave și a fost transportată cu un avion SMURD la Timișoara.
Pompierii au reușit să îl salveze pe bărbatul electrocutat, duminică, la Depoul de Triaj-Dej, însă intervenția a fost una dificilă. Victima a fost transportată mai bine de 1 km cu targa pentru a fi preluată de elicopterul SMURD.