Actualitate
Lecția pădurii – sau cum ajunge sămânța puiet, predată elevilor mici și mari de către Șeful Ocolului Silvic Dej Ing. Radu EMILIAN (P)
![Șeful Ocolului Silvic Dej Ing. Radu EMILIAN](https://monitorulcj.ro/documente/stories//2023/05/04/645362259ce5c_%C8%98eful-Ocolului-Silvic-Dej-Ing-Radu-EMILIAN-900-900.jpg)
De ceva vreme încoace, reprezentanții Ocolului Silvic Dej, unitate administrativă a Direcției Silvice Cluj din cadrul Regiei Naționale a Pădurilor „Romsilva”, au luat inițiativa de a se ocupa sistematic de educație silvică a celor mai mici cetățeni ai locului și viitorilor beneficiari ai padurii, adică copiilor de la școlile din zonă.