Actualitate
Dani Mocanu, implicat într-o bătaie cu bâte
Bătaie cu bâte într-un peco din Pitești. În altercație a fost implicat și manelistul Dani Mocanu care are o condamnare la închisoare pentru incitare la ură.
![](https://monitorulcj.ro/documente/stories//2022/08/20/63009a67dc432_dani.jpg)
Evenimentul s-a întâmplat în jurul orei 23 la OMV-ul din zona Podul Viilor din Pitești și a implicat un grup mare de protagoniști, care folosindu-se de arme albe, pumni și picioare, efectiv l-au bătut pe un bărbat până l-au lăsat lat, după care au și călcat peste el, înainte de a se retrage.
În aprilie 2021, Judecătoria Piteşti îl condamnase pe Dani Mocanu în primă instanţă în acest dosar la o amendă penală de 15.000 de lei pentru săvârşirea infracţiunii de incitare la ura sau discriminare.
Citește continuare aici.
CITEȘTE ȘI: