Actualitate
Parcare á la Cluj, în mijlocul drumului! Șofer: „Acum e sens giratoriu”.
Încă un șofer și-a lăsat mașina pe unde a apucat în Cluj-Napoca, fără să țină cont de regulile de circulație.
![Mașină parcată în mijlocul drumului, la Cluj / Foto: Info Trafic Cluj-Napoca - Facebook](https://monitorulcj.ro/documente/stories//2023/11/25/65622368d9995_masina-parcata-in-mijlocul-drumului-la-cluj.jpeg)
Mașina unui clujean a fost fotografiată în timp ce era parcată chiar pe mijlocul drumului.
![](https://monitorulcj.ro/storage//118566/masina-parcata-aiurea.jpeg)
Nu doar că șoferul și-a lăsat mașina singură pe drum, ci a pus-o chiar la intersecția cu o altă stradă, ignorând regulile privind circulația rutieră, parcarea și staționarea.
![](https://monitorulcj.ro/storage//118567/parcare-a-la-cluj.jpeg)
Fotografiile au fost postate pe grupul de Facebook Info Trafic Cluj-Napoca, unde alți participanți au făcut haz de necaz spunând că acum acolo e „sens giratoriu”, fiindcă mașina era amplasată chiar pe mijloc, la intersecția celor două drumuri.
Citiți monitorulcj.ro și pe Google News
CITEȘTE ȘI: