Actualitate
Accident la Izvoru Crișului, pe DN1 Cluj-Oradea. Un bărbat a fost transportat la spital.
Un accident rutier s-a petrecut luni la intrarea în localitatea Izvoru Crișului. Un bărbat a ajuns la spital.
![Accident la Izvoru Crișului, pe DN1 Cluj-Oradea. FOTO: ISU Cluj](https://monitorulcj.ro/documente/stories//2023/12/25/658968c5a4821_accident-izvoru-crisului.jpeg)
Pompierii au intervenit luni la un accident rutier petrecut la intrarea în localitatea Izvoru Crișului. O singură mașină a fost implicată.
Un bărbat, ocupant al autoturismului, a fost rănit.
„Pompierii din cadrul Detașamentului Huedin au intervenit la un accident rutier petrecut la intrarea în localitatea Izvoru Crișului. La fața locului s-au deplasat o autospecială cu modul de descarcerare și un echipaj SMURD, unde au găsit un autoturism avariat, fără ocupanți în acesta. Un bărbat a primit primul ajutor calificat de la echipajul SMURD și a fost transportat la spital pentru îngrijiri medicale. Conform primei evaluări acesta era conștient și cooperant”, a transmis ISU Cluj.
CITEȘTE ȘI: