Actualitate
Programul „Vinerea Verde” se extinde și în comuna Gilău
Programul „Vinerea Verde” se extinde și în comuna Gilău, începând cu data de 8 martie.
![Programul „Vinerea Verde” se extinde și în comuna Gilău. Sursă foto: Facebook/ Compania de Transport Public Cluj-Napoca](https://monitorulcj.ro/documente/stories//2024/03/07/65e9a8006ef97_Captur%C4%83-de-ecran-2024-03-07-134143.png)
Primăria Gilău, în colaborare cu Primăria Municipiului Cluj-Napoca si C.T.P. Cluj-Napoca, va implementa programul „Vinerea Verde”, începând cu data de 8 martie 2024.
Astfel, locuitorii din Gilău se vor bucura de călătorii gratuite pe toate mijloacele de transport public alaturi de cei din Cluj-Napoca, Floresti, Apahida si Baciu.
„Obiectivul acestuia este încurajarea comunității spre utilizarea mijloacelor de transport în comun, ca alternativă de mobilitate. Accesul la transportul gratuit de vineri este direct, simplu și atractiv”, a anunțat Compania de Transport Public Cluj-Napoca.
Citiți monitorulcj.ro și pe Google News
CITEȘTE ȘI: