Actualitate
Un clujean băut a lovit TREI mașini parcate
Poliţiştii clujeni l-au prins ieri în municipiul Cluj-Napoca pe un tânăr care, aflat sub influența băuturilor alcoolice, a avariat trei mașini parcate.
![Un clujean băut a lovit TREI mașini parcate](https://monitorulcj.ro/documente/stories//2013/09/09/etilotest1.jpg)
M. Tiberiu, de 25 ani, din Cluj-Napoca, a avariat ieri trei mașini parcate pe strada Mogoșoaia. Clujeanul se afla sub influenţa băuturilor alcoolice, având o concentrație de 0,86 g/l alcool în aerul expirat
Tânărul este cercetat pentru conducere sub influența băuturilor alcoolice.