Actualitate
Alunecare de teren între localităţile Vişagu şi Săcuieu
O alunecare de teren a avut loc luni, 12 ianuarie, în jurul orei 16:30, între localitatea Vişagu şi Săcuieu.
![](https://monitorulcj.ro/documente/stories//2015/01/12/alun212313123412312ecari-002.jpg)
Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă a intervenit cu o autospecială, în cooperare cu SVSU Săcuieu.
"Se pare că doi tineri au făcut apelul la 112 după ce o piatră a căzut pe drumul pe care se deplasau. Zona este cunoscută pentru alunecările de teren care au loc pe acel drum. Nu au fost înregistrate victime", a explicat purtătorul de cuvânt al Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă, Andrei Biriş.