Actualitate
Vița de Vie au serbat 20 de ani de activitate în noaptea de Revelion, în Piața Unirii din Cluj - VIDEO
Clujenii care au ales să petreacă Revelionul în Piața Unirii au trecut în noul an cu muzică și focuri de artificii.
![Vita de Vie Cluj](https://monitorulcj.ro/documente/stories//2016/01/01/vitadevie.jpg)
Pe scena amenajată în Piața Unirii au concertat, printre alții, Semnal M și Vița de Vie. Rockerii de la Vița de Vie au aniversat 20 de ani de activitate chiar pe scena din Cluj-Napoca.
Adrian Despot, vocalul trupei Vița de Vie a declarat că dintre toate orașele în care au concertat până acum de Revelion cel mai mult i-a plăcut cum este amenajată Piața Unirii din Cluj-Napoca.
În ciuda frigului, publicul a fost numeros și a cântat și a dansat alături de băieții de la Vița de Vie.