Actualitate
Atenție clujeni! Lucrările de pe strada Regele Ferdinand modifică traseele autobuzelor
Odată cu începerea lucrărilor de reabilitare a străzii Regele Ferdinand, circulația auto va fi închisă, motiv pentru care și autobuzele care circulă prin zonă și vor schimba traseul.
![](https://monitorulcj.ro/documente/stories//2019/08/23/bus.jpg)
Compania de Transport Public anunță că în ceea ce privește circulația mijloacelor de transport în comun, se vor face următoarele modificări:
Troleibuze din 24.08.2019:
Linia 1 – Din P-ta 1 Mai, traseul deviat pe str. Paris, B-dul 21 Dec. 1989, P-ta Unirii, Str. Memorandumului, Str. Bucium;
Autobuze din 26.08.2019:
Liniile 9, 29 si 52 – traseul deviat din str. Traian, pe str. I.P. Voitesti, str. F. J. Curie, B-dul 21 Dec. 1989, P-ta Unirii, Str. Memorandumului, Str. Bucium;
Liniile 19 si 42 (capat linie P-ta M. Viteazul Sud) – din P-ta M. Viteazul, pe str.F.J. Curie, B-dul 21 Dec. 1989, Str. Memorandumului, str. Campului;
Linia 22 (microbuz) – traseul deviat din str. Traian, pe str. I.P. Voitesti, str. F. J. Curie, B-dul 21 Dec. 1989, Str. Memorandumului, Str. I. Moldovan.
„Stațiile pentru aceste linii vor fi comune cu stațiile celorlalte linii ale CTP Cluj-Napoca de pe traseu (stațiile I.P. Voitești și Sora). Se înființează pe strada Paris pentru linia 1, o stație în apropiere de strada Ploiești. Se desființează pe parcursul lucrărilor strația Pod Traian. Suplimentar stația Anton Pann pentru linia 1. Vă mulțumim pentru înțelegere”, au transmis reprezentanții CTP Cluj.