Actualitate
O trecere de pietoni de pe Plopilor este de acum semaforizată!
Primăria Cluj-Napoca a anunțat că a fost pus în funcțiune un semafor la o trecere de pietoni care se află la intersecția străzilor Plopilor și Șesului.
![](https://monitorulcj.ro/documente/stories//2019/08/30/semafor.jpg)
„Menționăm că traversarea pietonilor se va face prin acționarea butoanelor. Rugăm conducatorii auto și pietonii să circule cu prudență în zona menționată și să respecte reglementările de circulație”, a transmis municipaliatea.