Actualitate
De azi, funcţionează semaforul din Piaţa Gării
Primăria municipiului Cluj-Napoca anunţă punerea în funcțiune a instalației de semaforizare a trecerii de pietoni din Piața Gării, intersecția cu prelungirea străzii Craiova.
![](https://monitorulcj.ro/documente/stories//2019/11/29/semafor.jpg)
Traversarea pietonilor se va face prin acționarea butoanelor.
“Rugăm conducătorii auto și pietonii să circule cu prudență în zona menționată și să respecte noile reglementări de circulație”, transmite municipalitatea.