Actualitate
Atenție, clujeni! O stație de autobuz se mută!
Compania de Transport Public a anunțat că o stație de autobuz se mută începând de vineri, pentru fluidizarea traficului.
![](https://monitorulcj.ro/documente/stories//2020/01/17/autobuze-ctp.jpg)
„Compania de Transport Public Cluj-Napoca informează publicul călător ca, începând cu data de 17.01.2020, din considerente de siguranța circulației și fluidizare a traficului, stația Calvaria a liniei M26 ( Florești Cetate - Parcul Central ) se mută în stația de tramvaie Plopilor Sud. Vă mulțumim pentru înțelegere”, au transmis reprezentanții CTP.