Actualitate
Un tânăr a fost prins de polițiști după ce a furat aproape 20.000 de euro dintr-o casă
La data de 13 februarie, polițiștii din cadrul Poliției municipiului Gherla, Secția 7 Poliție Rurală, au identificat și reținut pentru 24 de ore un tânăr în vârstă de 24 de ani, din comuna Iclod, județul Cluj, bănuit de comiterea unui furt din locuință.
![](https://monitorulcj.ro/documente/stories//2020/02/14/hot.jpg)
Cel în cauză este bănuit că, în perioada 24 ianuarie - 10 februarie, a.c., ar fi sustras 60.000 lei și 5.600 de euro din locuința unui bărbat de pe raza comunei Bonțida, din județul Cluj.
În urma identificării și a cercetărilor, până în prezent a fost recuperată suma de 20.000 de lei și 4.000 de euro.
În cauză se continuă cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunii de furt calificat, faptă prevăzută și pedepsită de Codul penal.