Actualitate
Șofer, prins cu 114 km/h pe Bulevardul Muncii în Cluj-Napoca. Bărbatul a rămas fără permis și s-a ales cu amendă
Un bărbat de 32 de ani a fost prins de polițiști în timp ce conducea, vineri seara, cu 114 km/h pe Bulevardul Muncii.
![Vitezoman, prins pe Bulevardul Muncii din Cluj-Napoca.](https://monitorulcj.ro/documente/stories//2022/03/05/6223a29ccc5f2_radar-politie.jpg)
„Cu ocazia activităților desfășurate, pe Bulevardul Muncii din Cluj-Napoca, un autoturism condus de un bărbat în vârstă de 32 de ani, din municipiu a fost înregistrat cu aparatul radar, deplasându-se cu viteza de 114 km/h”, au declarat reprezentanții Inspectoratului de Poliție Județean (IPJ) Cluj.
Conform polițiștilor, bărbatul a fost amendat cu 1.305 lei și i-a fost reținut permisul de conducere în vederea suspendării exercitării dreptului de a conduce pentru o perioadă de 90 de zile.
CITEȘTE ȘI: