Administrație
Sensul giratoriu de pe Frunzișului a fost finalizat. GALERIE FOTO
Lucrările la sensul giratoriu de pe strada Frunzișului au fost finalizate.
![Sensul giratoriu de pe Frunzișului a fost finalizat](https://monitorulcj.ro/documente/stories//2022/06/06//conversions/629da1f051bfa_sens-giratoriu-watermark.jpg)
Sensul giratoriu de pe Frunzișului a fost finalizat. Termenul de finalizare a lucrărilor a fost luna iunie.
![](https://monitorulcj.ro/storage//90961/sens-giratoriu.jpeg)
Proiectul consta în realizarea a patru benzi în zonă și amenajarea unui pasaj pietonal subteran. Acesta din urmă trebuie să conecteze zonele din exteriorul și interiorul curbei.
![](https://monitorulcj.ro/storage//90962/sens-giratoriu-frunzisului.jpeg)
Costul estimat al lucrărilor la sensul giratoriu este de 2 milioane de euro.
![](https://monitorulcj.ro/storage//90963/sens.jpeg)
Sensul giratoriu de pe strada Frunzișului a fost realizat de Studium Green, firma care a ridicat și ansamblul Wings. Acesta ar fi trebuit să fie gata inițial în luna martie.
În timpul lucrărilor, șoferii clujeni au avut de trecut printr-un adevărat calvar din cauza traficului. Frecvent se circula bară la bară, coloana de mașini ajungând până la sensul giratoriu.
CITEȘTE ȘI: