Sport
Naționala de tineret împreună cu antrenorul Emil Săndoi, în vizită la Baza Sportivă „La terenuri”
O parte din echipa națională a României U21 și antrenorul Emil Săndoi vor fi prezenți, sâmbătă, la ora 18:30, la Baza sportivă „La terenuri” din municipiul Cluj-Napoca.
![O parte din echipa națională a României U21 și antrenorul Emil Săndoi vor fi prezenți, sâmbătă, la ora 18:30, la Baza sportivă „La terenuri”/ FOTO: Municipiul Cluj-Napoca - Facebook](https://monitorulcj.ro/documente/stories//2022/09/24/632eda191ce72_307574890_404093588570551_8280485427609134582_n.jpg)
O parte din echipa națională a României U21 va fi prezentă, sâmbătă, la ora 18:30, la Baza sportivă „La terenuri”.
Naționala U21 a României continuă pregătirea pentru turneul final din 2023, găzduit de România și Georgia. În aceste zile, tricolorii Under 21 dispută două jocuri amicale la Cluj-Napoca, în compania Spaniei și a Țărilor de Jos.
În acest context, în cadrul Săptămânii Europene a Sportului la Cluj-Napoca, o parte dintre jucătorii din lotul U21 vor efectua o vizită tip „meet&greet”, alături de antrenorul Emil Săndoi, la Baza sportivă „La terenuri”, la ora 18:30.
Anul viitor, Cluj-Napoca va găzdui o grupă a turneului final UEFA EURO U21 2023. Mai multe informații despre programul tricolorilor și meciuri viitoare pe site-ul FRF..
CITEȘTE ȘI: