Sport
Jandarmii clujeni asigură ordinea la meciul de fotbal feminin România - Cehia
Efective de jandarmi din cadrul Grupării de Jandarmi Mobile Cluj-Napoca vor asigura măsurile de ordine publică la meciul de fotbal feminin dintre echipele ţărilor România şi Cehia, ce se va desfășura astăzi, pe Cluj Arena, începând cu ora 18.00.
![Jandarmii clujeni asigură ordinea la meciul de fotbal feminin România - Cehia](https://monitorulcj.ro/documente/stories//2013/10/30/jandarmi.jpg)
Jandarmii clujeni vor fi prezenți în zona imediată şi apropiată a Stadionului Cluj Arena, atât înainte de începerea meciului cât şi pe timpul şi după încheierea acestuia.
Meciul face parte din preliminariile Campionatului Mondial de Fotbal Feminin – Canada 2015.