Economie
Încă o lună și vin studenții. „Clujul rămâne cea mai scumpă piață imobiliară, în ciuda faptului că cel mai mare oraș universitar este Bucureștiul”
![](https://monitorulcj.ro/documente/stories//2022/08/25/630756b0017ef_Chirie_studenti_storia.ro.jpg)
În pragul unui nou an universitar, o platformă de anunțuri imobiliare comunică prețurile medii actuale de închiriere pentru una, două și trei camere și evoluția lor față de aceeași perioadă a anului trecut, împreună cu o analiză a preferințelor și așteptărilor studenților de la viitorii proprietari și locuința închiriată.