Educație
Clujul a găzduit la Colegiul Economic „Iulian Pop" Concursul Regional de Matematică aplicată în economie - ECOMAT! (P)
![Cea de-a 9 a ediție a concursului regional de matematică aplicată în economie ECOMAT, la Colegiul Economic ,,Iulian Pop” Cluj-Napoca](https://monitorulcj.ro/documente/stories//2023/05/08/6459347b7c7d4_PHOTO-2023-05-08-18-19-18%281%29-OK.jpg)
Colegiul Economic ,,Iulian Pop" Cluj-Napoca în parteneriat cu Inspectoratul Şcolar Județean Cluj, cu Facultatea de Științe Economice și Gestiunea Afacerilor-UBB, Colegiul Economic ,,Gheorghe Dragoș" Satu Mare și Liceul cu Program Sportiv Bistrița, a organizat în perioada 5-7 mai, cea de-a 9 a ediție a concursului regional de matematică aplicată în economie ECOMAT, concurs adresat liceelor economice.