Actualitate
Lașitate mizerabilă. Directorul Muzeului de Artă nu-și asumă programarea soției pentru vaccinare anti-COVID. De vină e... o angajată.
![Lucian Năstasă Kovacs este directorul Muzeului de Artă din Cluj-Napoca](https://monitorulcj.ro/documente/stories//2021/02/08/director-muzeu-de-arta-cluj-napoca.jpg)
Directorul Muzeului de Artă din Cluj-Napoca, Lucian Nastasă Kovacs, și-a cerut scuze pentru că a încercat să o vaccineze pe soția sa mult mai devreme, pe locurile rezervate angajaților instituției, însă nu și-a dat demisia, gest normal în alte țări, în care politicieni sau alți funcționari publici au încălcat legea.